Mali delničarji nad Šrota in vodilne v Centru Naložbah

NatisniNatisni
Medij: Finance  Avtorji: Tanja Srnovišnik Teme: Mali delničarji   Rubrika / Oddaja: Gospodarstvo   Datum: 31. 12. 2009
Mali delničarji zahtevajo imenovanje posebnega revizorja in ugotavljanje morebitne odškodninske odgovornosti Boška Šrota, članov poslovodstva ter članov nadzornih svetov v družbi Center Naložbe
 
 
 
Društvo Mali delničarji - Skupaj smo močnejši (Društvo MDS) bo v ponedeljek na skupščini družbe Center Naložbe (IFHR) zahtevalo, da skupščina družbe skladno z določili 3. alineje 5. člena Zakona o pravnih naslednicah pooblaščenih investicijskih družb (ZPNPID-NPB3) imenuje posebnega revizorja zaradi preveritve vodenja in nadzora vseh poslov med povezanimi osebami, ki so bili izvršeni po uveljavitvi tega zakona.
Na osnovi ugotovitev posebnega revizorja bo Društvo MDS, ob sodelovanju drugih delničarjev družbe (po določilih zakona je potrebno 100 delničarjev za vložitev odškodninske tožbe), nato vložilo morebitne odškodninske tožbe proti vsem odgovornim za povrnitev dokazane nastale škode.

"Za predlagani stečaj družbe največji krivec Šrot"

Za takšen korak so se v Društvu MDS odločili med drugim tudi zato, ker je delnica družbe strmoglavila in ker se družba nahaja pred stečajem. Za slednjega je sicer po mnenju malih delničarjev največji krivec Boško Šrot, kot eden od lastnikov družbe Kolonel , ki ima 75,060-odstotni delež v Centru Naložbe.
"Dokapitalizacija Centra Naložb ne bo uspela"
Društvo MDS še meni, da predlagana dokapitalizacija družbe Center Naložbe ne bo uspela, saj slednja najbrž nima več nobenega premoženja. »To pa je posledica unovčitve bančnih garancij v družbah Center Naložbah in Infond Holdingu, (zaplemba delnic) za zapadle kredite pri bankah in nenazadnje tudi zaradi že začetega stečaja družbe Infond Holding, d.d. V zadnjem primeru ni upanja, da bo stečajna masa zagotavljala poplačilo vseh upnikov.
Zato ne moremo realno pričakovati, da bi morebitni investitorji vložili potrebna sredstva v družbo in jo s tem rešil insolventnosti, pri tem pa v zameno za vložek, razen deleža v družbi, ne bi dobili ničesar, saj premoženja praktično nima nič več,« zaključujejo mali delničarji.

portalov

Production by Sapiens, d.o.o.
Hosting by Sapiens, d.o.o.