Odziv Društva MDS na odstop Matjaža Janše in Miha Kluna z NS Telekom Slovenije

NatisniNatisni

Društvo Mali delničarji Slovenije kot eden izmed predlagateljev nasprotnega predloga (ki je zastopalo več kot 11 % glasov na skupščini) na današnji 23. skupščini družbe Telekom Slovenije, d.d. obžaluje odločitev dveh novoizvoljenih članov Nadzornega sveta, Matjaža Janše in Mihe Kluna, ki sta podala odstopno izjavo le nekaj ur po izvolitvi. Ob tem v Društvu MDS z začudenjem spremljamo odzive obeh, zdaj že bivših nadzornikov, ki kot razlog za odstop navajata odsotnost večinskega nadzora države v družbi. G. Miha Klun v svoji odstopni izjavi celo navaja, da ima država le 4 nadzornike od devetih, čeprav ima NS le 6 predstavnikov kapitala (trije so predstavniki delavcev), s čimer ima država dejansko večino v NS, ko govorimo o zastopanosti delničarjev. 


Istočasno bi v Društvu MDS želeli odstopljenima nadzornikoma javno sporočiti, da članstvo v NS ne pomeni zastopanje samo določenega delničarja, ampak član v NS zastopa vse deležnike in dela v korist družbe ter v skladu z zakoni in načeli korporativnega upravljanja, ki veljajo za vse člane NS, ne glede na njihovo pripadnost. Ob tem želimo v Društvu MDS obema kandidatoma sporočiti, da v kolikor štejeta ostale predstavnike v NS za "sovražnike", potem ne poznata osnovnih načel korporativnega upravljanja zato jima prilagamo izvleček iz Kodeksa o upravljanju javnih delniških družb, ki so ga podpisale Ljubljanska borza, Združenje članov NS, Združenje Manager ter tudi Društvo MDS in VZMD. 
 
Ljubljana, 06. februar 2013

Matjaž Janša in Miha Klun očitno kandidirala in zdaj odstopila na ukaz?!
 
Glede na obe izjave ob odstopu novoizvoljenih članov NS Telekoma Slovenije ne gre mimo dejstva, da sta tako g. Janša kot g. Klun očitno svoje soglasje za kandidaturo kakor tudi svoj odstop podala po ukazu druge osebe, hkrati pa je iz njunih izjav moč razbrati, da so vsi ostali člani NS, vključno s predstavniki delavcev, sovražniki države.
 
Kljub dejstvu, da je država danes ostala brez glasovalnih pravic, so preostali delničarji skupaj z Društvom MDS oblikovali kompromisen predlog, ki je vključeval kar 4 predstavnike države od skupaj 6 predstavnikov kapitala, vendar pa je dobrota malih delničarjev bila premalo za "požrešne" predstavnike države, ki v vsem vidijo "sovražnike", čeprav sami nimajo niti enega glasa na skupščini.
 
Mali delničarji nismo krivi, da je država izgubila glasovalne pravice, smo pa dokazali, da si ne uzrupiramo oblasti, kot to želi sedaj prikazati g. Kljun, saj smo kljub večinskim glasovalnim pravicam državi prepustili 4 od 6 položajev. Ne pozabite, da je naš interes uspešno delo podjetja, ki prinaša dobiček in deli dividende, kar upamo, da je tudi v interesu države.
 
Spomin na izjavo Matjaža Janše iz avgusta 2007
 
Ob tem naj spomnimo še na izjavo g. Matjaža Janše, ki je avgusta 2007 kot direktor direktorata za elektronske komunikacije na gospodarskem ministrstvu izjavil, da bi bil zelo presenečen, če bi bila ponujena cena za državni delež Telekoma Slovenije vsaj enaka ali celo višja od cene delnice na borzi. Po tej izjavi vrednost delnice Telekoma Slovenije strmoglavila za dobrih 100 EUR v vsega treh dneh in vsaka normalna država bi takega uradnika takoj odpustila.

portalov

Tuje novice iz regije

Production by Sapiens, d.o.o.
Hosting by Sapiens, d.o.o.