Požareport.si
Ko pride Damir Črnčec na SDH: zaradi afere Dunaj mora Žiga Debeljak molčati, Golobova izdaja in Follow the Money
Ob skorajšnjem prihodu Damirja Črnčeca na sedež Slovenskega državnega holdinga je treba vedeti - poleg tukaj že povedanega - vsaj še tri pomembne okoliščine:
- Ob Golobovem ukazu, naj na državnem holdingu zaposlijo Črnčeca (kot pomočnika predsednika uprave za korporacijsko varnost), četudi pri tem zaradi očitnega suma prirejenega javnega razpisa tvegajo preiskavo Komisije za preprečevanje korupcije (kar se zdaj sicer že dogaja), je Žiga Debeljak, predsednik uprave SDH, seveda moral molčati. Predvsem zato, ker Črnčec zanesljivo pozna podrobnosti skrivnostne "afere Dunaj", kjer naj bi Debeljaka iz skrajno neprijetne situacije reševala Roman Rep, predstavnik Gorenja (danes kitajski Hisense) na Dunaju, in Marko Pogorevc.
Mimogrede, o tem, kako bizarno in iz petnih žil so na SDH argumentirali potrebo po zaposlitvi Damirja Črnčeca, priča tudi zapis novinarja Financ Jurija Šimca na omrežju X: Ob novi službi za Črnčeca "SDH opozarja na spremembe v poslovnem okolju in globalne konflikte, ki prina
Policajček in kuhar le marioneti, igro vodili drugje: koga je zanimala Urška Klakočar Zupančič in koga tožilka Mateja Gončin
Janez Žakelj, poslanec NSi in predsednik Knovsa (parlamentarne Komisije za nadzor nad obveščevalnimi in varnostnimi službami), je med torkovo interpelacijo ministra za notranje zadeve Boštjana Poklukarja povedal verjetno najeksplozivnejšo informacije tistega dne, četudi je mediji začuda niso opazili, kar spregledali so jo. Da je kabinet predsednika vlade in vrh Gibanja Svoboda sproti (iz)vedel za vse zaupne informacije iz policije, do katerih so se med izvedenimi izrednimi nadzori dokopali člani Knovsa.
In to je bistvo današnje srhljive zgodbe.
Da so predsednico državnega zbora Urško Klakočar Zupančič posamezni policisti iz zdaj že razvpitega Centra za varovanje in zaščito, ki so jo po službeni dolžnosti varovali, tudi nezakonito nadzirali, beri, "špijonirali", je javno priznala tudi sama. Da jo, kot pravimo, z nečim držijo in izsiljujejo, nesporno dokazuje njen veliki preobrat, ki se je, spomnimo, zgodil oktobra 2023, na tisti razvpiti seji sveta Gibanja Svoboda, kjer so iz stranke izkl
Vohunček Muri na SDH: nagrada za špijoniranje Urške Klakočar Zupančič, predvolilno pregrupiranje kartela ali oboje?
Marko Pogorevc, nekdanji generalni direktor policije, nekoč nesojeni skupni kandidat desnice za predsednika republike, eden najbolj znanih lobistov in najvplivnejši stric iz ozadja NSi, je bil včeraj zjutraj, malo po osmi uri, potem kot je z omrežja X, kjer je avtor teh vrstic ekskluzivno objavil, da Damir Črnčec, aktualni državni sekretar na ministrstvu za obrambo, očitno dobiva novo službo nikjer drugje kot na sedežu Slovenskega državnega holdinga, šokiran podobno kot leta 1999, ob izbruhu znamenite politične afere Vič-Holmec. SDH namreč velja za skoraj Pogorevčev fevd, saj je velik osebni prijatelj predsednika uprave Žige Debeljaka, član uprave Janez Tomšič je del sfere NSi, zdaj pa tja, o, fak, prihaja Črnčec; Pogorevc in Črnčec se namreč legendarno ne prenašata. Črnčec naj bi Pogorevčeve lobistične sposobnosti sicer potihoma občudoval, še več, Pogorevc naj bi mu bil tako rekoč idol.
Toda zgodba o prihodu Damirja Črnčeca alias vohunčka Murija (kot mu radi pravijo na sceni) na SDH ža
Berite med vrsticami, ker sporočilo je diplomatsko jasno: glas družine Trump-Knavs v Sloveniji ni Nataša Pirc Musar
Bilo je 12. novembra lani, ko sta se po dolgem času spet srečala predsednica republike Nataša Pirc Musar in predsednik vlade Robert Golob, da malo zgladita odnose. NPM je zamujala, zato jo je premier moral čakati, je pa trajalo in trajalo. Ko je vendarle prišla, mu je samozavestno izustila, oprosti Robert, sem pravkar eno uro govorila s Trumpom, Golob pa je seveda "pop....l."
No, to, da je Pirc Musarjeva eno uro govorila z novoizvoljenim predsednikom Trumpom, naj ne bi bilo res. Govorila naj bi namreč le nekaj minut, prej ali potem pa naj bi z NPM govoril Viktor Knavs, oče Melanie Trump.
Ob tem seveda moramo vsekakor opozoriti na informacije, da ljubljanska odvetniška pisarna Nataše Pirc Musar očitno še vedno aktivno dela za družino Trump-Knavs, saj nam je eden od nekdanjih slovenskih fantov mlade Melanie Knavs povedal, kako je po nedavni izvolitvi Donada Trumpa za predsednika Združenih držav Amerike prejel dopis odvetniške pisarne Pirc Musar & partnerji, da mora znova podpisati sporazum
On je prvi milijonar, self made man, ki ni obogatel na sadovih družbene lastnine in si drzne celo v politiko. Toda ...
Če je Robert Golob prvi predsednik slovenske vlade, ki prihaja iz privilegirane partijsko-direktorske družine, rojen z zlato žlico v ustih, s temu primernim značajem in žal tudi delovnimi navadami ("Robertina" zjutraj rada dolgo spi, a delati zmore največ šest ur dnevno), obogatel pa je na "sadovih družbene lastnine" (beri: z dolgoletnim finančno nebrzdanim vodenjem paradržavnega Gen-I), je podjetnik Marko Lotrič prvi slovenski self made milijonar, ki se je odločil vstopiti v aktivno politiko.
Povedano drugače, Marko Lotrič, rojeni Kranjčan, elektrotehnik po poklicu, obogatel z družinskim podjetjem Lotrič Meroslovje, je zato slovenska različica Berlusconija ali Trumpa, če hočete. No, vsaj začenja tako.
To je zagotovo tudi najbolj zgodovinsko in pomembno sporočilo sobotnega ustanovnega kongresa nove stranke Fokus (četudi tega fenomena, rojenega na Brdu pri Kranju, začuda ni opazil še noben novinar, komentator ali mnenjski voditelj, ampak očitno so že vsi povsem zaplankano zazrti samo na l
Omrežninska vojna, kaj se je zares zgodilo: Golob ga je nadiral, minister Kumer ponudil odstop, nato se je ustrašil Golob
Minuli petek so nekateri mediji (Spletni časopis, Nova24TV ...) poročali, da je oziroma naj bi minister za okolje, podnebje in energijo Bojan Kumer (Gibanje Svoboda) ponudil odstop. Kumrovo ministrstvo je to kakor "odločno zanikalo", predsednik vlade Robert Golob in sam Kumer pa sta se zavila v molk. Toda zgodba, kljub demantiju dotičnega ministrstva po naših zanesljivih informacijah še kako zelo drži.
Namreč, počilo je na četrtkovi seji vlade, ko je Golob - med sejo - nadiral Kumra, da mu je sredi te tako imenovane omrežinske vojne "na vrat nakopal" Evropsko komisijo, ki je - spomnimo - slovensko vlado tudi javno opozorila, da mora spoštovati neodvisnost regulatorjev, v tem primeru Agencije za energijo, Kumer pa je seveda tisti resorni minister, ki bi moral Golobu in vladi predlagati in utemeljiti postopek odstavitve treh "neposlušnih" članov sveta te agencije, kar se potem - za nekatere presenetljivo - tudi ni zgodilo.
Golobovo nadiranje je Kumra očitno tako vznejevoljilo, da je Golobu
Policijski viri: Golob ne mara negovalca nohtov, favorit za Jušićevo mesto izbranec tete Tine Gaber, saj bi odrezali Črnčeca
Po navedbah naših virov iz policije se po odstopu nezakonito imenovanega generalnega direktorja policije Senada Jušića (zaradi tega in siceršnjega stanja znotraj policije bi sicer moral odstopiti vsaj še minister za notranje zadeve Boštjan Poklukar) dogaja zanimiva kadrovska dinamika. Navajamo nekaj podrobnosti:
- Damjan Petrič, ki je - po sklepu vlade - minuli četrtek začasno zasedel stolček generalnega direktorja policije, kot vršilec dolžnosti, za največ šest mesecev, naj ne bi imel velikih možnosti, da to funkcijo tudi zadrži. Bil naj bi namreč v "nemilosti" predsednika vlade Roberta Goloba, saj naj bi Golob prav Petriča krivil za to, da je policija kazensko ovadila - Goloba (primer Bobnar - Lindav). Petrič je bil namreč prej direktor kriminalistične uprave.
Mimogrede, po poročanju Slovenskih novic je sicer karierni policist Damjan Petrič že vrsto let (natančno 12 let) tudi "uveljavljeno ime v svetu nege nohtov in telesa, kot lastnik podjetja Sprostitvena nega rok in poslikava nohtov
Ozadje posebne preiskave in zaslišanja Bojana Požarja: denar, strah, maščevanje, totalitarni instinkt in osebne travme
Danes, v petek, ob 11. uri dopoldne, bo posebna preiskovalna komisija državnega zbora, ki preiskuje, citiramo, "ugotavljanje politične odgovornosti nosilcev javnih funkcij zaradi domnevnega nezakonitega financiranja političnih strank in strankarske politične propagande v medijih pred in med volitvami poslancev v državni zbor leta 2022 s finančnimi sredstvi podjetij v državni lasti, državnih institucij ter subjektov iz tujine," zaslišala avtorja teh vrstic, ki bo pred omenjeno komisijo nastopil kot priča. Medtem ko ta komisija preiskuje portal Požareport oziroma podjetje Lanaka Media, d. o. o., izdajatelja Požareporta.
Čeprav se sliši precej dramatično, napeto, morda celo nepredvidljivo, temu ni čisto tako. Saj stvari so bolj ali manj jasne, predvsem so predvidljive, in tukaj pred vami je zapisanih točno 8 opomb, ki jih je ob današnjem zaslišanju pametno prebrati in vedeti:
1 Podjetje Lanaka Media, ki ga avtor teh vrstic vodi kot direktor, ustanovitelj in 100-odstotni lastnik, obstaja od
Piran - Pirano: nekoč je vladala SD, danes hara družina Hot
Na ponedeljkov sestanek poslanske skupine Socialnih demokratov z notranjim ministrom Boštjanom Poklukarjem (kjer je Poklukar, minister Gibanja Svoboda pred interpelacijo, ostal brez podpore SD) je prišla, seveda, tudi poslanka, namestnica vodje poslanske skupine SD in podpredsednica državnega zbora Meira Hot, toda ves čas pogovora je bila tiho, molčala je. Predvidljivo in pričakovano. Tisti, ki jo bolje poznajo, namreč vedo, da Hotova najraje deluje iz ozadja, da ne zdrži pritiska in se hitro zlomi, zato je stanje po zloglasnem prednovoletnem incidentu in pretepu sredi Pirana, kjer je - spomnimo - z organizirano brutalnostjo dominirala njena razvpita piranska družina Hot (pretepeni gasilec sicer pravi, da če ne bi bil preveč vinjen, bi on že obračunal s Hotovimi), zanjo izjemno stresno, poleg tega je imela sama opravka s policijo, ki pretep preiskuje. Toda ta incident je le vrh ledene gore, ljudje z Obale in insajderji iz stranke SD namreč pravijo takole: ta družina (Hot) občino Piran
Glejte, minister Poklukar je navadna marioneta, samo to je treba vedeti. To niso trači ali špekulacije, ampak golo dejstvo.
Kar zadeva nezakonito imenovanega generalnega direktorja policije Senada Jušića, se stvari odvijajo razmeroma predvidljivo. Levica in Socialni demokrati so včeraj - kot vse kaže - dokončno pogruntali, da tega - dejstva - preprosto ni več mogoče politično braniti, zato so zdaj jasno definirane zahteve po njegovem odstou, in kolikor je znano avtorju teh vrstic (pa mu je kar nekaj znano), se podpora Jušiću lomi tudi znotraj poslanske skupine Gibanja Svoboda.
Ko bo inkriminirani Jušić enkrat odstopil, morda že prihodnje dni, je zgodba zanj definitivno končana, saj zakonitih pogojev za prijavo na novem javnem razpisu za to vrhunsko funkcijo nima, sicer bi jih že davno izkazal.
Toda pri tej debati in prihajajoči interpelaciji ministra za notranje zadeve Boštjana Poklukarja je pravzaprav treba vedeti samo eno: Poklukar ni politično samostojna oseba, glejte, on je čisto navadna marioneta. In to niso trači ali špekulacije, ampak golo dejstvo. Gre pa za klasično marioneto ali lutko na vrvici, ki j
Umaknil se je iz politike in vrgel v biznis: menda vodi tretji gradbeni kartel, prek bratranca pa naskok na Petrol
Verjetno le slepci ali noji (ki držijo glavo v pesek) niso opazili, da je oziroma kako je predsednik Uefe Aleksander Čeferin dobesedno izpuhtel iz slovenske politike, čeprav je še donedavnega tako rekoč na tedenski bazi, predvsem na Pop TV in skozi Odlazkove medije, komentiral naša politična dogajanja. Časovno gledano in tudi sicer se je to zgodilo po odmevni aferi z razvpito cenzuro Ure moči na Planet TV, toda razlogi za Čeferinov umik so vendarle nekoliko širši in presegajo okvir pričujočega članka.
Se je pa Aleksander Čeferin, ki zdaj "potihoma" dela predvsem na tem, da bi na vrhu evropske nogometne zveze ostal tudi po letu 2027, ko mu - februarja - poteče sedanji mandat, četudi je že javno najavil svoj odhod, začel na polno in celo neposredno ukvarjati z domačimi poslovnimi zadevami. Povedano drugače, vrgel se je v biznis In trenutno ga lahko (za)sledimo v najmanj štirih močnih operacijah:
- Svojega bratranca Luko Zajca (gre za posvojenega sina Ide Močivnik, slovenske diplomatke in s
Našli smo nevidno delo kulturnice: 20 litrov vina in 30 litrov piva
Širši javnosti in davkoplačevalcem ime Špela Trošt ne pomeni praktično nič. Gre pa za ustanoviteljico zavoda Sploh, zavoda za umetniško produkcijo in založništvo, ki ga vodi skupaj z sedanjim zasebnim partnerjem in glasbenikom Tomažem Gromom (prej je dolgo časa hodila s fotografom Marcandreo Bragalinijem). Toda če Špela Trošt ni ravno najbolj znana umetnica v državi, pa jo kljub temu pretežno financiramo davkoplačevalci. Doslej, denimo, je zavodu (oh in) Sploh uspelo pokasirati že reci in piši 1.581.335,97 evra (vir: Erar), kar Troštovi in Gromu prinese približno 120.000 evrov proračunskega denarja letno.
Spet nič posebnega, bi mnogi rekli, če ne bi avtor teh vrstic pravkar dokumentirano izvedel, da je Troštova za svoj projekt v enem od razvpitih razpisov ministrstva za kulturo (vodenim pod številko 6110-608/2021-3340-34), med stroške umetniškega projekta uvrstila tudi 20 litrov vina in 30 litrov piva, verjetno kot famozno in po novem plačljivo "nevidno delo" (hja, pa smo ga le našli!)
Neverjetni so: družina Meire Hot pretepa in brca ljudi, dvojna podpredsednica pa se skrije in laže, namesto da bi odstopila
Nedavni pretep sredi Pirana, pred gostinsko hiško Pri Janezu na Tartinijevem trgu (28. decembra, okoli pol devetih zvečer), kjer je glavno vlogo brutalno in znova odigrala ožja družina Meire Hot, poslanke Socialnih demokratov in podpredsednice državnega zbora (njen oče Mehmed Hot, njen stric in "glava družine" Vejsil Hot ter njena brata Marko in Tito Hot), je za političarko dobesedno uničujoč. Zakaj?
- Meira Hot ni samo ena od napol nevidnih poslank. Gre za podpredsednico državnega zbora (ki sicer korektno vodi seje parlamenta), podpredsednico vladne stranke ter namestnico vodje poslanske skupine in članico odločevalskega kolegija na vrhu SD.
- Ni prvič, da so člani družine Hot, ki jih že ves čas spremlja tudi napol kriminalni in mafijski sloves, vpleteni v nasilje. Njen brat Marko je bil zaradi nasilništva tudi že obsojen, Tito pa je pričal v enem od medijsko znanih kazenskih procesov, povezanih z ubojem in Kavaškim klanom. Pri čemer so Hotovi tokrat delovali kot klasična banda, v slogu
Mentaliteta predsednika vlade: kako zajebati dohtarje in prek Trumpa kupiti Pop TV, da zadržimo kontrolo
"V Sloveniji ni več šal, vse je res," cinično ugotavlja znani ekonomist in nekdanji politik Matej Lahovnik (na omrežju X), ob najnovejši pogruntaciji Aste Vrečko, ministrice za kulturo in koordinatorke Levice, da bo vlada z denarjem davkoplačevalcev financirala tudi tako imenovano "nevidno delo" samozaposlenih v kulturi.
Še (naj)manj pa so šale zanesljive informacije in govorice, ki prihajajo iz ožjega kroga predsednika vlade in Gibanja Svoboda ter kažejo na mentaliteto, mišljenje in miselni okvir (oziroma mindset) Roberta Goloba. Tako naši viri:
- Da so normirani S. P. (samostojni podjetniki) po novem davčno omejeni na 30 tisoč evrov letnih prihodkov (znižano s prejšnjih 50 tisoč), je čisto maščevanje zdravnikom in njihovemu sindikatu Fides. To je Golobu, pravijo, svetovala Tina Gaber, češ, naj tako pritisne na zdravnike. Na ministrstvu za finance so se držali za glavo, a bilo jim je rečeno, da gre za osebno Golobovo zahtevo. On namreč misli, da je na ta način "zajebal dohtarje", Fides
Golob, Vrečko in Han sprejeli srhljivo-stupidni medijski zakon, ki meji na fašizem: 8 ciljev, kdo so glavne tarče, kdo slavi?
Takoj uvodoma je treba poudariti, da pri novem medijskem zakonu (ZMed) ne gre samo za Asto Vrečko in Levico, ampak tudi za Roberta Goloba (Gibanje Svoboda) in Matjaža Hana (Socialni demokrati), ti trije so namreč ta predlog zakona podprli. Gre torej za politično-ideološki projekt celotne vladne koalicije, ne glede na to, da Golob in Han trenutno taktično molčita in pustita Vrečkovi, da se sama paca v njihovem skupnem zosu. Nenazadnje, s tem zakonom Mladi Forum SD končno le dobiva svojo že dolgo zaželeno "spletno policijo".
Se je pa Vrečkova pri pojasnjevanju tega zakona minule dni neverjetno zapletla v bizarno morje laži, netočnosti in sprenevedanja, pri čemer ni čisto jasno, ali ministrica za kulturo in koordinatorka Levice pri tem načrtno laže ali pač svojega zakona sploh ni natančno prebrala oziroma kar oboje.
Sploh Golob in njegov ožji krog (predvsem Tina Gaber, Vesna Vuković in Damir Črnčec) so že konec poletja 2024, ko je "Robiju", Svobodi in vladi, spomnimo, drastično upadla javno
Ko si propadli visoki politik Svobode privatno zaželi udobno službo na državne stroške - in jo tudi (koruptivno?!) dobi
Ko je Gregor Trebušak, po cinični oceni medijskih poznavalcev tudi "televizijski voditelj brez karizme", konec minulega meseca po dolgih letih vodenja oddaje Svet na Kanalu A zapuščal to televizijo, je nekje izjavil, da na SBC (Klub slovenskih podjetnikov) odhaja zaradi manj dela (prosto po Trebušaku), saj bo tako imel več časa za svoje ženske, zasebno partnerko, sicer nekdanjo novinarko "b" oddaje, in dve hčerki. Mimogrede, Trebušak sprva ni hotel javno povedati, kaj konkretno bo počel na SBC, se je pa kmalu videlo, da vodi podcaste z intervjuji, kjer, kot pravimo, sluz teče v potokih. No, če pustimo ob strani, da bo Trebušakova usoda na SBC najverjetneje zelo podobna usodam tistih, ki so z Jocem Pečečnikom, aktualnim predsednikom SBC, "delali medije", saj je Joc še vsakega po svoje "nategnil", in dejstvo, da je Trebušakova izjava o motivih za delo na SBC neumna že sama po sebi (zakaj bi vrh uspešnih podjetnikov, zbranih v SBC, zaposlil nekoga, ki naokoli razlaga, da se pri njih zapos
Nadaljuje se temeljita kadrovska čistka, čebinska princesa melje naprej
Se spomnite Petra Baroša, svetovalca ministrice za kulturo Aste Vrečko, drugega glavnega zvezdnika (poleg visokega uradnika Roka Avbarja) iz znamenitega članka "Dokumenti, dokazi: Asta Vrečko nezakonito posega v odločbe ministrstva, komu status in denar, in kdo zanjo opravlja dirty job", ki je avgusta lani pretresel slovensko politično sceno, vsaj enega od obeh vpletenih uradnikov pa spravil pred Komisijo za preprečevanje korupcije, začela pa naj bi se tudi policijska preiskava? Takrat smo med drugim razkrili tisto razvpito elektronsko sporočilo, ki ga je - v imenu Vrečkove - ciljano pošiljal Baroš, no, zdaj pa je taisti Baroš nenadoma in pravkar postal novi kulturno-umetniški vodja (oziroma direktor) Cankarjevega doma. Ne samo da je vdani in poslušni ministričin operativec gladko zmagal na javnem razpisu, to delovno mesto so (zanj) celo znova odprli, in to po - nekaj desetletjih.
Vir: Ministrstvo za kulturo.
Za osvežitev spomina: zadnji na tej prestižni funkciji je bil namreč novinar in
Drži, pravi dosežki leta so Golobova politika laži v kičastem slogu srbske Pink TV in ta neverjetna apatičnost volivcev
Silvestrovo, nekaj ur pred polnočjo. Predsednik vlade in Svobode Robert Golob po navodilu Tine Gaber na instagramu objavi svoje novoletno voščilo in ga opremi s fotografijo RoberTine (torej njega in Gabrove), ki pozirata pred praznično okrašeno jelko v središču Ljubljane. Toda slika, ki naj bi ljudem sugerirala, da Golob in Gabrova zares praznujeta v slovenski prestolnici - skupaj z navadnimi državljani, je najmanj dvojni fejk, tako rekoč fotomontaža: posneta je bila - očitno - že pred dnevi, na zalogo za bodoče fejke (na sliki, kot lahko sami vidimo, začuda ni prav nobenih drugih ljudi, čeprav naj bi šlo za silvestrovo?!), poleg tega je premier na njej kar naenkrat videti precej višji od Gabrove, čeprav to v resnici ni res. Nemogoče je namreč, da bi premier decembra fizično nenadoma tako zrasel.
Povedano drugače, RoberTina sta celo poslednjo in najdaljšo noč v letu zaznamovala z lažjo, sicer ne usodno pomembno, zato pa zelo simptomatično. Kar je tudi svojevrstni dokaz o pravih in resni
Sodni dokumenti povsem razgalili Reporter: novinarkam vpijejo krave, izigravanje medijske zakonodaje, strahoten padec naklade
Ko je Silvester Šurla, odgovorni urednik revije Reporter, maja 2022 objavil knjigo z naslovom z naslovom Ozadje Reporterja in Maga, se je hitro videlo, da je njegovo pisanje namenjeno predvsem takratnim dnevnopolitičnim potrebam, zato knjiga niti slučajno ni mogla postati uspešnica, pravzaprav je tistim redkim, ki s(m)o jo vendarle prebrali, še največ povedala o avtorju samem, zlasti o njegovem karakterju (redke so namreč "avtobiografije", ki na tristo straneh premorejo toliko sprevrženih "dejstev", laži in sprenevedanja kot tale Šurlova, pa tudi besa do nekaterih nekdanjih kolegic ali kolegov, celo do tistih, ki so mu stali ob strani, ko ga je načela huda bolezen; hja, še zdaj že pokojnega Danila Slivnika je potunkal). Zato pa toliko več o Reporterju, resničnem ozadju te revije in seveda tudi o Silvestru Šurli pričajo uradni dokumenti iz sodnega primera Biserke Karneže (Cerjak), dolgoletne novinarke Maga in Reporterja, ki je tožila dejanske lastnike Reporterja (Odlazkovo podjetje Salo
Premlevajo dva scenarija Janševe Trente, toda odločitev bo ena: ne sodna, ampak politična
Tehnično gledano se razvpito sojenje Janezu Janši in drugim v zadevi Trenta pred okrožnim sodiščem v Celju približuje koncu. Pri tem naroke po novem spremljajo tudi demonstracije Janševih privržencev pred sodno stavbo (mimogrede: demonstracije pred sodišči potekajo skoraj povsod po svetu, zlasti na zahodu, če je na sporedu kakšno sojenje, ki intrigira ali deli javnost; zato protesti pred sodišči niso nič tako posebnega ali celo alarmantnega, saj ljudje imajo vendar pravico protestirati). Prvak opozicijske SDS je - spomnimo - obtožen zlorabe položaja, za kar je zagrožena zaporna kazen do pet let, toda že samo dejstvo, da pravosodje ta postopek zoper Janšo vleče neverjetnih osemnajst (18!) let, in da primer praviloma vedno znova eskalira pred parlamentarnimi volitvami, kaže, da tu nekaj ni v redu. Nenazadnje, vsak ima pravico do sojenja v razumnem roku, dveh do treh let.
Se pa zdaj, kot je slišati, za epilog Janševe Trente med politično in pravosodno elito premlevata dva scenarija:
- Po pr